دكتر سيد مير منصور موذن جمشیدی » ارتوپد » عوارض تعویض مفصل شانه
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

عوارض تعویض مفصل شانه

عوارض تعویض مفصل شانه یکی از نگرانی های بسیاری از بیماران کاندیدای این جراحی است. جراحی تعویض مفصل شانه مانند بسیاری از جراحی‌ها، ممکن است با عوارضی همراه باشد. عوارض جراحی تعویض مفصل شانه شامل مواردی مانند درد، ورم، محدودیت حرکت، خونریزی، عفونت، خشکی و سفتی مفصل، افتادگی شانه و … است. بنابراین ضروری است که این جراحی توسط پزشک فوق تخصص انجام شود تا حداقل عوارض را در پی داشته باشد. دکتر میرمنصور موذن جمشیدی یکی از بهترین متخصصین ارتوپد در تهران و ایران است که دارای صدها جراحی موفق تعویض مفصل هساتند.در این مقاله به بررسی عوارض تعویض مفصل شانه پرداخته شده است. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

خطرات و عوارض تعویض مفصل شانه

این روش جراحی مانند دیگر جراحی ها ممکن است دارای عوارضی نیز باشد، که جراح قبل از انجام این عمل بیمار را از عوارض احتمالی آن باخبر می کند.  با این حال باید توجه داشت که بیشتر بیمارانی که تحت جراحی تعویض مفصل شانه قرار می‌گیرند بعد از جراحی بهبود می‌یابند و عوارض جانبی آن‌ها نیز معمولاً به مرور زمان کاهش می‌یابد. همچنین، با رعایت دقیق دستورالعمل‌های پزشک و مراقبت‌های پس از عمل، می‌توان از بروز عوارض جانبی جلوگیری کرد. به هر حال، باید با پزشک خود درباره عوارض جراحی و روش‌های پیشگیری از آن‌ها صحبت کنید. در ادامه عوارض احتمالی این جراحی را بیان خواهیم کرد.

خطرات تعویض مفصل شانه

با بهترین جراح تعویض مفصل زانو آشنا شوید.

 • عفونت: ممکن است در حین جراحی میکروب به درون بافت های محل جراحی نفوذ کرده و باعث عفونت شود. از علائم این عارضه، احساس درد، تورم در شانه، تب و ترشح از محل جراحی بعد از جراحی می باشد. در برخی از موارد ممکن است مدت ها پس از گذشت جراحی، میکروب از منشا دیگری از جریان خون وارد مفصل مصنوعی شود و باعث عفونی شدن آن شود. به همین دلیل باید بسیار مراقب بود تا قبل و بعد از جراحی بیمار دچار عفونت نشود. در صورت بروز عفونت در مفصل مصنوعی شانه برای درمان باید از آنتی بیوتیک استفاده شود و با پزشک خود مشورت کنید.
 • ایجاد لق شدگی در مفصل مصنوعی: ممکن است بعد از مدتی مفصل مصنوعی شانه که به استخوان متصل شده است شل شوند. در این شرایط بیمار دچار درد شده و باید مفصل شدل شده را با یک مفصل مصنوعی دیگر تعویض کند.
 • در رفتگی: همانطور که احتمال در رفتگی در مفصل طبیعی شانه وجود دارد این احتمال در مفصل مصنوعی نیز بیشتر وجود دارد. در صورت در رفتگی مفصل مصنوعی شانه بیشتر از یک بار، مفصل باید تعویض شود.
 • آسیب دیدن عروق و اعصاب شانه: با توجه به نزدیکی عروق و اعصاب شانه به محل جراحی، احتمال آسیب دیدگی آن ها در حین عمل جراحی وجود دارد.
 • درد: درد ممکن است پس از عمل برای مدتی ادامه داشته باشد و ممکن است نیاز به مصرف داروی مسکن داشته باشید.
 • ورم: ورم و تورم در ناحیه جراحی مشاهده می‌شود. این عارضه موقتی است و سریعا از بین می رود.
 • محدودیت حرکت: برخی افراد ممکن است پس از جراحی محدودیت حرکت داشته باشند. این محدودیت ممکن است به محض خاتمه فرآیند بهبودی برطرف شود.
 • خونریزی: خونریزی در ناحیه جراحی در برخی افراد ممکن است رخ دهد، اما این مشکل باید توسط پزشک مورد نظر شما بررسی و درمان شود. در صورتی که خونریزی برای زمان طولانی ادامه داشته باشد، ضروری است که با پزشک تماس بگیرید.
 • عفونت: عفونت در ناحیه جراحی در برخی افراد ممکن است رخ دهد، اما با رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی و مراجعه به پزشک در صورت بروز علائم خطرناک، می‌توان این مشکل را پیشگیری کرد.
 • خشکی و سفتی مفصل: در برخی افراد، جراحی می‌تواند باعث خشکی و سفتی مفصل شانه شود، که ممکن است منجر به درد و محدودیت حرکت شود.
 • افتادگی شانه: در برخی افراد، ممکن است شانه به طور غیرمنتظره افتاده و از محل تزریق خارج شود، که ممکن است نیاز به دوباره جراحی داشته باشد.
آیا تعویض مصل شانه خطرناک است؟

در مورد تزریق PRP برای آرتروز زانو بیشتر بدانید.

کلام آخر

همان طور که گفته شد، عوارض تعویض مفصل شانه ممکن است که در صورت انجام جراحی زیر نظر پزشکی که تخصص کافی نداشته است، رخ دهد. بنابراین ضروری است که در انتخاب جراح نهایت دقت را داشته باشید. دکتر میر منصور موذن جمشیدی یکی از شناخته شده ترین و بهترین متخصص ارتوپد در شهرک غرب تهران و زنجان هستند.

سوالات متداول

دکتر سید منصور موذن جمشیدی

دکتر سید میر منصور موذن جمشیدی

دکتر میرمنصور موذن جمشیدی در سال ۱۳۷۸ در رشته پزشکی دانشگاه شیراز پذیرفته شدند. ایشان همچنین در سال ۱۳۸۷ با رتبه ۲۲ در رشته جراحی ارتوپدی دانشگاه تهران وارد دوره تخصص شدند. دکتر موذن جمشیدی در سال ۹۷ تنها پذیرفته فوق تخصصی جراحی لگن و ران و تعویض مفصل در دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند. شایان ذکر است که در ایران سالی یک پذیرفته برای تحصیل در این رشته مجاز می باشد. ایشان عضو انجمن جراحان لگن ایران، عضو انجمن جراحان لگن اروپا و دارای برد جراحی لگن ایران در دو سال پیاپی هستند.
برچسب ها:

مقالات مرتبط

درمان آرتروز دست

درمان آرتروز دست

درمان آرتروز دست امروزه با روش های جدید مقدور می باشد. تقریباً از هر پنج نفر در دنیا یک نفر از نوعی آرتریت رنج می‌برد که استئوآرتریت و آرتریت روماتوئید شایع‌ترین آنها هستند. آرتریت می تواند هر ناحیه...

درمان دیسک کمر

درمان دیسک کمر

درمان دیسک کمر، از جمله مواردی است که افراد با بالا رفتن سن اغلب به دلیل مشکلات ایجاد شده درستون فقرات می توانند از آن استفاده کنند. دیسک کمریکی از این عارضه ها است که بر اثر افزایش سن رخ می دهد....

آرتروسکوپی شانه

آرتروسکوپی شانه

آرتروسکوپی شانه یک روش جراحی موثر است که تحت بیهوشی عمومی و از طریق دو یا سه برش کوچک در قسمت بالای شانه انجام می شود. در این روش یک تلسکوپ کوچک (آرتروسکوپ) در این برش ها قرار داده می شود و می توان...

دررفتگی شانه

دررفتگی شانه

دررفتگی های شانه عمولاً به دلیل اعمال نیروی قابل توجهی به دست ها مانند آسیب ورزشی یا سقوط شدید رخ می دهند. در هنگام در رفتگی شانه، درد زیادی در شانه و بازو ایجاد می گردد و بازو کار نمی کند زیرا بازو...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *